Вчені відзначають, що за кожну модель поведінки відповідає той чи інший гормон. Те, як люди поводяться в стосунках, залежить від рівня певних гормонів, а також від того, як мозок реагує на ці хімічні речовини. Якщо домінує дофамін, то людина є «дослідником» - він буде прагнути до новизни у стосунках. У «будівельників» вище рівень серотоніну - вони, як правило, спокійні і вірні.
Високий рівень тестостерону формує «керівників», рішучих і вимогливих. А ось у чуйних і творчих «учасників переговорів» домінує естроген.
Дофамі́н (4-(2-аміноетил)бензол-1,2-діол гідрохлорид) — нейромедіатор, біологічно активна хімічна речовина, яка в мозку людинипередає емоційну реакцію і дозволяє відчувати задоволення і біль, також нейромедіатор, відповідальний за рух, тому виробляється у певних клітинах мозку, що контролюють м'язову активність.
Дофамін викликає почуття щастя й ейфорії. Також дофамін є одним з головних компонентів біохімічного механізму закоханості — мозок людини, котра закохалася, починає стрімко виробляти дофамін. Підвищення концентрації дофаміну спостерігається під час споживання приємної на смак їжі чи роботи за хорошу винагороду. Вживання речовин, що викликають залежність, чи то алкоголь, нікотин чи то кокаїн, тимчасово збільшує концентрацію дофаміну в мозку. А ось у тих, хто страждає на депресію, його рівень низький. Також нестача дофаміну призводить до скутості рухів, утруднення ходи, обмеженості рухової активності.
Дофамін є життєвонеобхідною речовиною, нестача якої зумовлює погане самопочуття (пригнічений емоційний стан), а також призводить до дуже серйозних розладів руху та м'язової активності (наприклад хвороба Паркінсона).
Окрім нейромедіаторних властивостей у центральній нервовій системі, дофамін діє як гормон. Він здійснює специфічний вплив на функцію серцево-судинної системи – підвищує систолічний артеріальний тиск в результаті стимуляції α-адренорецепторів, збільшує силу серцевих скорочень в результаті стимуляції β-адренорецепторів, збільшує серцевий викид і частоту серцевих скорочень. Також дофамін спричиняє дилатацію судин нирок, збільшує діурез та натрійурез, підвищує синтез простагландинів тканиною нирок, стимулює екзокринну функцію підшлункової залози.......
Детальніше http://chemworld.com.ua/
На 45-й Міжнародній олімпіаді з хімії, яка відбулась з 15 по 24 липня у Москві, олімпійське золото для української збірної завоював Андрій Стельмах, випускник Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті ім. І. Франка.
Цього року за перемогу у найпрестижнішому міжнародному турнірі з хімії змагався 291 школяр із 74 країн світу. У загальному заліку Україна, яку гідно представляли четверо учнів із Харкова, Львова і Києва, увійшла у п’ятірку найсильніших команд світу разом з Кореєю, Китаєм, Тайванем та Росією, інформує Департамент корпоративних комунікацій Group DF.
«Наші школярі вкотре довели, що ми маємо потужний науковий потенціал для розбудови хімічної галузі. Прагнучи трансформувати українську хімічну галузь у потужного гравця на світовому ринку, ми будемо й надалі підтримувати хімічну освіту та створювати умови для того, щоб талановиті хіміки залишалися працювати в Україні», – прокоментував Олександр Халін, Генеральний директор холдингу OSTCHEM.
Нагадаємо, за результатами минулорічної Міжнародної олімпіади з хімії серед школярів у Вашингтоні (США), українська збірна потрапила до десятки найсильніших команд світу.
В Індії синтезували найпотужнішу вибухову субстанцію.
В Організації оборонних досліджень Індії синтезували наймогутнішу на землі вибухову речовину неядерного типу. Розробили її в індійських лабораторіях в малих кількостях. Речовина називається Indian CL-20. Фахівці відзначили, що ICL-20 в 15 разів могутніша октогену, і в 60 разів гексогену! У перспективі очікується, що речовина замінить октоген та гексоген в снарядах, бомбах, а також інших боєприпасах. Першими боєприпасами з новою вибуховою речовиною стануть 120-міліметрові снаряди, які використовуються в індійських танках Arjun. Очікується, що використання цієї речовини збільшить бронебійність кумулятивних зарядів на 30%. При цьому розміри снаряда не будуть збільшені.Крім того, фахівці прогнозують, що індійські збройні сили почнуть застосовувати ICL-20 в найближчому майбутньому. Недоліком речовини є дороге виробництво. Синтезування одного кілограма ICL-20 коштує, приблизно, півтори тисячі доларів (70 тисяч рупій).Виробництво одного кілограма октогену в Індії коштує близько 6 тисяч рупій, а гексогену 750 рупій за кілограм. Речовина CL-20 вперше була відкрита в Каліфорнії в 1987 році. Літери CL в назві вибухівки відповідають місцю, де була відкрита речовина, тобто в China Lake, що в Каліфорнії.
Стаття взята з сайту Cikave
|