Історія кафедри

1. Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника засновано у 1940 році як Станіславський учительський інститут, який у 1950 році реорганізовано у педагогічний, а в 1971 році йому присвоїли ім’я видатного українського письменника Василя Стефаника. У 1993 році указом Президента України педагогічний інститут був перейменований на Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, а у 2005 р. йому надано статус національного. Університет відноситься до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та є закладом державної форми власності.

2. Головними завданнями університету є: здійснення освітньої, навчальної, методичної, наукової, виховної і культурної діяльності; забезпечення умов для володіння системою знань про людину, природу і суспільство; забезпечення можливостей набуття студентами знань у певній галузі і підготовка їх до професійної діяльності; проведення наукових досліджень як основи підготовки майбутніх фахівців та науково-технічного і культурного розвитку держави; підготовка молоді до самостійної педагогічної, наукової або виробничої діяльності; довузівська підготовка абітурієнтів та підготовка і підвищення кваліфікації фахівців; розвиток міжнародного співробітництва.

3. Згідно потреб ринку праці та вимог класичного університету виникла потреба у підготовці фахівців напрямку «хімія» для забезпечення спеціалістами даного профілю шкіл (навчальних закладів) і хімічних підприємств Калуша, Івано-Франківська, Надвірної та Долини. Ректором університету і правлінням ВАТ «Оріана» було прийняте рішення використати навчально-лабораторну базу Калуського хіміко-технологічного технікуму, лабораторії заводів ВАТ «Оріана» та Калуського науково-дослідного інституту галургії, а науково-технічний та педагогічний персонал Калуша залучити до викладацької роботи.

4. Рішенням Вченої ради університету від 2 вересня 1994 року (протокол №102) була створена кафедра хімії. Завідувачем кафедри призначений професор, доктор технічних наук Хабер М.В., який одночасно був першим заступником голови правління ВАТ «Оріана». Першими викладачами кафедри стали доценти, кандидати хімічних наук: Шийчук О.В., Тарас Т.М., асистент Корецька Г.Р. Пізніше штат кафедри поповнили доценти, кандидати хімічних наук: Хома М.І., Беженар В.П., Курганський В.С., Курта С.А., асистенти Бойко В.П., Голубовська В.С. та інженери і лаборанти.

5. У 1998-2001 роках була завершена підготовча робота і проведена акредитація спеціальності «Хімія» з освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр 6.070300, спеціаліст 7.070301 та магістр 8.070301. Оскільки на той час кафедра входила до складу фізико-математичного факультету, то до процесу підготовки фахівців спеціальності "Хімія" долучилися викладачі кафедр математики (завідувач – професор Собкович Р.І.), металофізики (завідувач – професор Остафійчук Б.К. ), фізики твердого тіла (завідувач – професор Фреїк Д.М.), теоретичної і експериментальної фізики (завідувач – професор Кланічка В.М.). Вивчення загальноосвітніх дисциплін забезпечували кафедри історії (завідувач – професор Грабовецький В.В.), української мови (завідувач – професор Грещук В.В.), психології (завідувач – професор Орбан Л.Е.), філософії (завідувач – доцент Голянич М.Ю.) та інші кафедри університету. У 1999 році здійснено перший випуск спеціалістів напряму «Хімія».

6. Зі збільшенням навчального навантаження зросла чисельність кафедри хімії. У звязку з відкриттям нових спеціальностей біологічного спрямування у 1998 році на базі приміщень Прикарпатського університету, лабораторій і технологічних установок Івано-Франківської фірми «Барва», на підставі рішення Вченої ради Прикарпатського університету імені Василя Стефаника (протокол №9 від 30 червня 1998 року) була створена кафедра біоорганічної хімії. Завідуючим кафедри був призначений професор, доктор хімічних наук Шийчук О.В. До складу кафедри біоорганічної хімії на 1 вересня 1998р. входили чотири викладачі: доценти, кандидати хімічних наук Тарас Т.М., Верста О.М., Литвин Б.Л. і доцент, кандидат технічних наук Матківський М.П. Перед працівниками кафедри стояло завдання за короткий термін створити належні умови для проведення навчального процесу. Кафедра росла і поповнювала свій склад. На сьогодні кафедра у своєму складі налічує 17 працівників, з них: 3 професори, доктори наук, 7 доцентів, кандидатів наук, 1 викладач , п’ять осіб інженерно-допоміжного персоналу (завідуюча лабораторіями, завідуюча складом, провідні та старші інженери, інженери). 

7. З березня 2003 року наказом ректора на посаду завідувача кафедри був призначений професор, доктор технічних наук Сіренко Г.О. У 2004 кафедра теоретичної і прикладної хімії та кафедра органічної і аналітичної хімії увійшли до складу Інституту природничих наук. На кафедрах працює 20 викладачів, з них 5 (20%) - професори, доктори наук, 14 (77%) - доценти, кандидати наук.

8. Рішенням вченої ради університету від 30 березня 2004 року кафедра біоорганічної хімії була перейменована на кафедру теоретичної та прикладної хімії.

9. У зв'язку із введенням двох спеціалізацій - неорганічна хімія та органічна хімія за рішенням вченої ради університету від 30.09.2010 (протокол № 11) кафедра теоретичної та прикладної хімії була перейменована на кафедру неорганічної та фізичної хімії.

10. На спеціальності «Хімія», яка акредитована за IV-м рівнем, вже тривалий час ведеться підготовка спеціалістів і магістрів. Кафедри здійснюють керівництво аспірантурою, курсовими, дипломними та магістерськими роботами, педагогічною і технологічною практиками, мають значний досвід наукової співпраці з провідними підприємствами Прикарпаття із залученням вчених-практиків з виробництва до навчального процесу і наукової роботи.

11. Серед них провідні вчені-хіміки, Сіренко Г.О., Шийчук О.В., та ін. Окрім того, до викладання гуманітарних та фундаментальних дисциплін залучено з числа штатних викладачів університету 4 докторів наук, професорів і 16 кандидатів наук, доцентів. До викладання деяких спеціальних дисциплін залучаються провідні вчені та спеціалісти народного господарства країни.

Вт, 23.04.2024, 15:53
Вітаю Вас Гість

Форма входу

Хмарка тегів

Пошук

Свята та події

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода

Івано-Франківськ 

Новини

Відвудування

3D відвідини

Календар

«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Біжуча стрічка

Архів записів

Наше опитування

Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 31

Друзі сайту

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника Профком студентів ІПН

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Дизайн та наповнення  ©  WanderKori